English

Knihovna pro statutární město Havířov

Využít ke kulturním účelům neužívanou část administrativní budovy se rozhodli zástupci města Havířov. Naším cílem bylo neobývaný prostor zrekonstruovat na moderní městskou knihovnu příjemnou k užívání pro všechny milovníky knih. Knihovna jako jedno z křídel budovy se stala součástí administrativního komplexu Správního centra města Havířova.

Knihovna pro statutární město Havířov

Rekonstrukce zajistila nadstandardně kvalitní a efektivní využití prostor pro potřebné účely knihovny. Do křídla G, kde se knihovna nachází, jsme vybudovali nový bezbariérový vstup pro handicapované – nainstalovali jsme prosklený výtah s ocelovou šachtou, který jsme vložili do stávající budovy po odbourání podlahových konstrukcí. Také toalety a celé zázemí jsme přizpůsobili lidem se sníženou schopností pohybu. Nezapomněli jsme ale ani na nejmenší – budoucí čtenáře, pro které jsme zbudovali barevný dětský koutek.

Prostory knihovny jsme celkově prosvětlili velkými otevíratelnými okny. Navíc jsme je opatřili vzduchotechnikou, klimatizací a chlazením, aby měli čtenáři maximální pohodlí při návštěvě i v parných dnech. Proto jsme také dbali na pohodlí a komfort prostorné čítárny, ve které mnozí návštěvníci tráví dlouhé hodiny. Její čistý a jednoduchý design neruší pozornost pro soustředěné čtení či studium, naopak vhodně podtrhává poklidnou atmosféru knihovny. Více přirozeného světla u vstupů do jednotlivých oddělení jsme zajistili instalací světlíku na střechu budovy.

Stavbu jsme prováděli kompletně pouze z ekologicky nezávadných materiálů. Celkem jsme zbudovali zázemí pro 25 zaměstnanců v administrativě i na jednotlivých odděleních. Prostor jsme rozdělili tak, aby se v něm přehledně orientovali čtenáři od nejútlejšího věku až po ty nejstarší: celkem se v knihovně nachází 55 000 uložených svazků, z toho na dětském oddělení 10 000, na oddělení pro dospělé 30 000 a na oddělení hudby a umění 15 000 titulů.

 

Realizace dokončena v roce 2011
Rekonstrukce, dostavbyAdministrativní budovy

Fotogalerie

Knihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město HavířovKnihovna pro statutární město Havířov

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceIKEM – rekonstrukce operačních sálů, zázemí a laboratoří

IKEM – rekonstrukce operačních sálů, zázemí a laboratoří

Projekt rekonstrukce operačních sálů pražského IKEMu pro nás byl velkou výzvou. Stavební práce musely být provedeny precizně, avšak rychle, aby se běžný provoz mohl obnovit v co nejkratší době. Harmonogram jsme tedy měli naplánovaný do nejmenších detailů a pracovalo se…