English

Městská knihovna Šumperk

Novou knihovnu a prostory pro kulturní akce jsme nedávno vybudovali v Šumperku. Třípodlažní budova ze 30. let 20. století, kde dříve sídlila mateřská, základní a střední škola, se dočkala kompletní rekonstrukce. Nyní bude prostory využívat jak městská knihovna, tak například literární kavárna a Vysoká škola báňská v Ostravě.

Městská knihovna Šumperk

Přestavby se dočkala budova, která v první polovině minulého století sloužila ke vzdělávání dětí od mateřské školky až po maturitu. Nově zde na žádost města Šumperk bylo vybudováno kulturní a společenské centrum, které kromě městské knihovny nabízí i koutek vybavený počítači s připojením na internet, literární kavárnu v režimu chráněné dílny, malý a velký víceúčelový sál pro kulturní a společenské akce či komunitní prostory, které budou zájemci a místní spolky moci využít například jako klubovny a zkušebny.

Kromě toho byla část prostor přebudována na vzdělávací centrum Vysoké školy báňské v Ostravě. Její Fakulta strojní při Centru bakalářských studií v Šumperku zde bude mít k dispozici čtyři učebny, pracoviště vybavené počítači a dva kabinety pro vyučující.

Upraven byl i vchod do budovy, kde bylo nutné zbudovat bezbariérový přístup. Ten je nyní zajištěn rampovým chodníkem. Návštěvníci se dočkali také nových parkovacích míst a stojanů na jízdní kola. V traktu budovy pak byla zbudována čtenářská zahrada.

Realizace dokončena v roce 2018
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Městská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna ŠumperkMěstská knihovna Šumperk

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceČVUT – KOKOS Kladno

ČVUT – KOKOS Kladno

Zrekonstruovanými prostorami se nově pyšní objekt KOKOS Kladno patřící Českému vysokému učení technickému v Praze. Sjednotili jsme neucelené vnitřní části výškové budovy s děkanátem, kancelářemi a laboratořemi, spojovacího krčku s dvorním traktem i některé místnosti v…