English

Rekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v Olomouci

Citlivou rekonstrukcí prošla budova Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Budova v ulici Kateřinská, která pochází z konce 19. století, v průběhu času a v důsledku předešlých rekonstrukcí ztratila svůj historický odkaz. Přidali jsme proto nový arkýř a nárožní nástavbu helmice. Upravili jsme také vnitřní prostory a na nádvoří přistavěli dva přístřešky.

Rekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v Olomouci

Nárožní budova v ulici Kateřinské v Olomouci se datuje až do konce 19. století do období historismu. Novogotická fasáda včetně helmice nároží byly ale v průběhu času odstraněny. V rámci nedávné rekonstrukce jsme se proto snažili citlivě odkazy na původní architekturu budovy vrátit zpět. Od úrovně stropu 1. nadzemního podlaží po úroveň podlahy 4. nadzemního podlaží jsme přidali nový arkýř.

Arkýř je v tomto případě odkazem na pavlače činžovních domů a na dobu vzniku budovy. Plášť arkýře je členěn otevíracími okny formátu podobným k dvorní fasádě domu. Střecha arkýře je rovná, navržená jako pochozí balkon.

Vytvořili jsme také nový vstup na nároží a zrušili původní. Navíc jsme přidali i nárožní štít v podobě ozdobné helmice. Zbylé úpravy vnějšku měly povahu konzervativní rekonstrukce historického objektu.

Budova dlouhou dobu sloužila jako vysokoškolská kolej. Nyní se v ní nachází učebny a kanceláře Filosofické fakulty UPOL. Největších vnitřních změn doznalo schodiště, které je hlavní komunikací budovy. Stěny schodiště jsou opatřeny prosklenými otvory, které přivádí světlo. Okolo schodiště jsme přidali prosvětlené chodby a společné prostory fakulty. Zásadně jsme zrekonstruovali také podkroví a suterén. Cílem bylo sjednotit celou budovu a i přesto, že původní novogotické fasády a interiéry jsou nenávratně pryč, uvést budovu do stavu architektonického nadstandardu.

Realizace dokončena v roce 2020
Významné stavbyRekonstrukce, dostavbyAdministrativní budovyStavby pro školstvíPamátkové budovy

Fotogalerie

Rekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v OlomouciRekonstrukce objektu Kateřinská – Univerzita Palackého v Olomouci

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…