English

Rekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích

Do zdárného konce jsme dotáhli rekonstrukci Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích. Budova, která slouží nejen jako škola, ale také jako speciální pedagogické centrum, sociální podnik či fyzioterapeutické zařízení, se dočkala obnovy v původním novorenesančním duchu. Navíc přibyla i půdní vestavba, která zahrnuje dva cvičné byty.

Rekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích

Základní a Praktická škola Svítání sídlí v historickém jádru Pardubic. Tato nárožní budova, která je od roku 1958 kulturní památkou, je jižní stranou orientovaná na Komenského náměstí směrem ke kostelu Zvěstování Panny Marie. Na východní straně pak do ulice Klášterní.

Třípodlažní budova s vnitřním nádvořím byla v období socialismu značně zdevastována necitlivými zásahy. V rámci rekonstrukce, která je inspirována původní podobou budovy z konce 19. století, jsme navrátili členění fasády římsami a pásovou bosáží. Pro sokly jsme volili kamenné desky z pískovce a římsám jsme navrátili štukové ozdoby.

Jelikož budova slouží jak pro teoretickou výuku, tak pro praktický nácvik činností žáků s tělesným a mentálním postižením, odpovídá tomu i dispoziční řešení budovy. Kromě prostor pro běžnou výuku jsou tak součástí rekonstrukce a přístavby například i dva byty pro nacvičení běžných denních činností, a případně pro dočasné ubytování absolventů. Samozřejmostí je bezbariérový přístup do budovy i bezbariérové řešení jednotlivých prostor.

Při rekonstrukci jsme zastřešili původní dvůr sedlovou střechou s prosklením a bude nyní sloužit jako sál. Vybouráním parapetů arkád křížové chodby jsme obnovili funkci rajského dvora. Do dvora jsme pak přistavěli i tubus výtahové šachty, který nyní spojuje všechna podlaží. Do druhého nadzemního podlaží jsme umístili jídelnu, zázemí pro zaměstnance a kabinety a kancelářské prostory školy. Samostatně zde bude fungovat i Speciální pedagogické centrum. Podkroví jsme proměnili na dvě bytové jednotky pro nácvik bydlení. Součástí prostor jsou například i cvičná prádelna a kuchyně.

Realizace dokončena v roce 2022
Významné stavbyVideo referenceRekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Video

Fotogalerie

Rekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v PardubicíchRekonstrukce Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Ústřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Pavilon pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze jsme navrhli tak, aby navazoval na starší budovu E. Nová čtyřpodlažní stavba je nižší než sousední objekt a tvoří tím přechodový prvek mezi nemocnicí a zástavbou Radimovy ulice.