English

Zateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově

Dva bloky strahovských kolejí jsou připraveny na topnou sezonu i parné léto. Bydlení určené studentům ČVUT má novou zateplenou fasádu a proběhla také výměna oken. Při rekonstrukci jsme, dle požadavků Národního památkového ústavu, zachovali industriální vzhled obou budov.

Zateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově

U třípodlažní budovy Bloku 1 a o tři podlaží vyššího Bloku 2, stejně jako u dalších 6 bloků, jsme zateplili fasádu pomocí izolace z expandovaného polystyrenu a požárních pásů z minerální vaty, které jsou odolné vůči vlhkosti a teplotním změnám. Pro sokly byly použity desky z extrudovaného polystyrenu, mezi jehož vlastnosti patří větší pevnost, mechanická odolnost a menší pravděpodobnost nasáknutí vlhkosti.

V případě plochých střech obou budov došlo k položení separačního sklovláknitého vliesu na atiky a o tepelnou izolaci se postará několik vrstev desek ze stabilizovaného pěnového polystyrenu. Voděodolnost střešní krytiny jsme v obou případech zajistili hydroizolační folií.

Rekonstrukce zahrnovala také výměnu oken a bleskosvodů. Nakonec jsme všech 8 budov vymalovali. V interiéru si zadavatel zvolil bílou klasiku, u fasád bylo nutné dbát na zachování původního vzhledu budov.

Koleje jsou jako nové a studenti si z nich jistě odnesou pěkné vzpomínky na svá vysokoškolská léta.

Realizace dokončena v roce 2015
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Zateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na StrahověZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceDepozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích

Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích

Nový depozitář pro své sbírky s naší pomocí získalo Východočeské muzeum v Pardubicích. V areálu, kde už nyní několik depozitářů stojí, jsme zbourali budovu bývalé jídelny a na jejím místě postavili zcela novou budovu splňující požadavky moderního depozitáře.…