English

Rekonstrukce plaveckého bazénu v Rakovníku odhalila další vady budovy

Během rekonstrukce budovy plaveckého bazénu v Rakovníku zjistil generální dodavatel stavby, že řada stávajících stavebních úprav neodpovídá historickým projektovým dokumentacím. V tuto chvíli proto probíhá přeprojektování, v němž je třeba zohlednit například jiné založení vestavovaných částí budovy. Generální dodavatel stavby se také bude muset připravit na jinou technologii bourání. Časový skluz, do kterého se kvůli nečekaným změnám dostane, odhaduje přibližně na 2–3 měsíce.

Rekonstrukci provádí sdružení firem zastoupené stavební firmou VW WACHAL a.s., které vyhrálo ve výběrovém řízení vyhlášeném městem Rakovník. Z původního objektu ponechají pouze nosné části a některé střešní nosné konstrukce. Všechno ostatní včetně podlah, stěn, omítek, obkladů, izolací, oken nebo fasády projde kompletní výměnou.

„Historické projektové dokumentace sloužily jako jeden z podkladů pro zpracování nového projektu rekonstrukce plaveckého bazénu. Na to, že neodpovídají skutečnosti, jsme narazili při provádění bouracích prací. Museli jsme proto pozastavit některé práce na stavbě do doby, než dojde k úpravě projektové dokumentace ze strany generálního projektanta,“ doplňuje k nečekaným zjištěním Ivan Valenta, vedoucí závodu 2 firmy VW WACHAL a.s.

V současné chvíli by se stavební firma měla věnovat základům. Podle historických projektových dokumentací měla být stavba z důvodů nepříznivých geologických podmínek založena na základových pasech a podkladním betonu. Skutečnost je však taková, že plavecký bazén stojí kvůli špatným hydrogeologickým podmínkám na pilotách a betonové vaně. Pro stavební firmu to znamená, že svůj původní plán musí do doby přeprojektování pozastavit a práce provést dle nových změn založení částí objektu.

Další nesoulad oproti původnímu projektu spočívá v použití keramobetonových panelů. Ty měly být využity pouze jako část výplňového zdiva. Budova je jimi však opláštěná celá. Stavební firma se tak musí připravit na jinou technologii bourání, a to postupnou demontáž.

Objekt se nachází v místě, kde je vysoká hladina spodní vody. Během bourání firma zjistila, že stávající izolace již není funkční. Dojde proto k jejímu nahrazení v celém rozsahu.

Budova plaveckého bazénu je veřejnosti uzavřena od roku 2016. Znovuotevření nově rekonstruovaného areálu se Rakovník dočká v roce 2019. Místní obyvatelé se mohou těšit na moderní aquapark, kde nebudou chybět vířivky, tobogány a další doplňkové atrakce.

Pro médiaPublikováno 10.4.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceSURF ARÉNA – Praha (Letňany)

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy,…