English

Restaurace v novém

Máte v plánu otevřít si svoji vysněnou restauraci? Volá váš současný podnik po změně? Hledáte nápad na příjemné prostředí, do kterého se budou hosté rádi vracet? Přečtěte si, jaké praktické i nevšední nápady přináší nové trendy.

Restaurace v novém

Máte v plánu otevřít si svoji vysněnou restauraci? Volá váš současný podnik po změně? Hledáte nápad na příjemné prostředí, do kterého se budou hosté rádi vracet? Přečtěte si, jaké praktické i nevšední nápady přináší nové trendy.

Pěkně od podlahy
Cenově dostupná, odolná a nenáročná na údržbu – taková by měla být ideální podlaha do restaurace.  A co když kromě toho hezky vypadá a dává interiéru „neokoukaný“ ráz?! Ano, přesně takový je leštěný beton. Z převážně průmyslových budov si tento materiál našel cestu do moderních restaurací, které si v industriálních prvcích libují. Lze ho skvěle zkombinovat snad s každým designem, a dokonce nemusí být ani šedý. Jaký odstín a lesk zvolíte, už je na vás.

Honem na plac!
Industriální, selský, moderní nebo od každého trochu. Design, který pro svoji restauraci zvolíte, je čistě na vás. Ať už jí dáte jakýkoli kabátek, mějte na paměti jednu důležitou věc – prostor. Je potřeba s ním počítat od úplného začátku. Hosté se budou cítit dobře, pokud kolem sebe budou mít tolik místa, aby mohli pohodlně vstát od stolu. Dalším důvodem pro větší prostor je soukromí pro vzájemně se nenarušující konverzaci. Číšníci a servírky také jistě ocení, když se nebudou muset prodírat mezi stoly v miniaturních uličkách. „Na place“ (z německého der Platz – prostor) by zkrátka nemělo být příliš těsno.

Kuchyně na očích
Základem restaurace je dobrá kuchyně, tak proč ji schovávat před zraky hostů kdesi vzadu? Stále častěji jsme svědky úplně opačné filozofie – kuchyně se stává součástí viditelného prostoru restaurace. Funguje to jako účinná reklama, protože hosté mohou vidět, že jídlo, které si objednali, je opravdu čerstvé. Šikovný kuchař se stává ozdobou podniku, a to doslova a do písmene. Vzácností nejsou ani případy, kdy se barový pult posouvá právě do těsné blízkosti otevřené kuchyně. Návštěvníci restaurace se tak mohou do jisté míry zapojit do přípravy svého jídla a osobně pochválit mistra v bílé čepici.

Zaujmout je umění
Odlište se od konkurence a ozdobte svoji restauraci šperkem, jaký jinde nemají. Originální umělecké dílo udělá pomyslnou tečku za nevšední atmosférou vašeho podniku. Vyhraďte jednu stěnu pro malíře a nechte ho proměnit ji v odvážný skvost. Vyberte si plátno, které bude vaší restauraci slušet. Nemáte obraz kam pověsit? Nechte ozdobit sloup nebo třeba strop. Nebojte se být jiní – hosté si vás lépe zapamatují.

BlogPublikováno 26.3.2017

Fotogalerie

Restaurace v novémRestaurace v novémRestaurace v novémRestaurace v novémRestaurace v novém

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceKrajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Krajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Dokončili jsme rekonstrukci budovy krajského soudu v Hradci Králové pobočky v Pardubicích. Cílem rekonstrukce bylo navrátit budově původní výtvarně-architektonické kvality a materiálovou noblesu s využitím vnitřního dispozičního řešení, které co nejvíce vychází z…