English

Růst využití modulárních konstrukcí při realizaci rezidenčních budov

Zvýšená automatizace, lepší ekologická šetrnost a širší škála možností, to vše přispělo k nedávnému růstu modulární výstavby. Jelikož v ní vidí značné benefity potenciální majitelé, stavební firmy se k její realizaci v poslední době začaly uchylovat

Růst využití modulárních konstrukcí při realizaci rezidenčních budov

Zvýšená automatizace, lepší ekologická šetrnost a širší škála možností, to vše přispělo k nedávnému růstu modulární výstavby. Jelikož v ní vidí značné benefity potenciální majitelé, stavební firmy se k její realizaci v poslední době začaly uchylovat

Modulární konstrukce má za sebou dlouhou cestu

Modulární konstrukce je vyrobena v továrně a jako jeden celek následně dopravena na místo stavby v předfinální podobě. Takový způsob stavění byl použit už v roce 1900, ale výsledky byly omezeny pouze na přízemní stavby.

Díky dnešní novince jsou modulární domy a dodatky téměř stejně přizpůsobitelné jako domy postavené přímo na staveništi. Zákazníci mají obrovské možnosti pro řešení architektonických prvků a interiérového designu.  Dodatky lze realizovat v průběhu vně i uvnitř stavby. Nabízí se i možnosti ekologicky přívětivých funkcí a také například detekce pohybu vodovodní baterie, ohřívače vody nebo bambusové podlahy.

Právě proto, že existuje tolik možností, je proces budování modulárních domů podobný jako proces klasický. Stavební firmy, jenž mají modulární konstrukce v portfoliu úzce spolupracují s architekty a bytovým designéry, kteří pomáhají klientům splnit jejich sny.

Jaké jsou hlavní výhody?

Výhoda procesu realizace v interiéru je dalším faktorem růstu modulární výstavby. Pokud stavíte na staveništi pod otevřenou oblohou, snadno se dostane kvůli nepříznivému počasí pod tlak. S modulární konstrukcí vás měnivé počasí nebude obtěžovat.

 Vzhledem k tomu, že modul není spojen s rozmarem počasí, lze instalovat sádrokartonové desky před tím, než proběhne opláštění. Tento způsob zajistí, že bude budova více vzduchotěsná a energeticky úspornější.

Modulární projekt také zabere o 30 až 50 procent méně času, něž projekty kompletně realizované na staveništi.

V neposlední řadě je důležité se podívat na ekonomický aspekt výstavby. Náklady na stavbu modulů jsou totiž srovnatelné s dřevostavbou. Pokud se však chytíme hesla“ čas jsou peníze“ je modulární výstavba daleko výhodnější.

BlogPublikováno 31.7.2016

Fotogalerie

Růst využití modulárních konstrukcí při realizaci rezidenčních budovRůst využití modulárních konstrukcí při realizaci rezidenčních budovRůst využití modulárních konstrukcí při realizaci rezidenčních budov

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceDokončovací stavební práce na objektu Velkého dělostřeleckého skladu Korunní pevnůstky v Olomouci

Dokončovací stavební práce na objektu Velkého dělostřeleckého skladu Korunní pevnůstky v Olomouci

Pevnost poznání je jedinečná architektonická stavba, která kombinuje původní podobu dělostřeleckého skladu starého více než 150 let s použitím soudobých materiálů a moderních forem zpracování. Celý objekt slouží k popularizaci vědy a vzdělávání v oblasti přírodních…