English

Správné zateplení střechy

Povětšinou se dnes setkáváme s izolacemi PIR ve formě desek kladených na bednění nebo přímo na krokve. Proto, abychom zajistili dokonalou funkčnost, je důležité držet se základních kroků.

Správné zateplení střechy

Povětšinou se dnes setkáváme s izolacemi PIR ve formě desek kladených na bednění nebo přímo na krokve. Proto, abychom zajistili dokonalou funkčnost, je důležité držet se základních kroků.

Velmi časté jsou desky s oboustranným hliníkem, flísem nebo sklotextielm. Někteří výrobci vybavují desky hliníkem nebo flísem s pojistnou hydroizolací s přesahy, které jsou samolepící.

Pravdou však je, že jde pouze o pohliníkovaný papír, jenž nedosahuje vlastností čisté hliníkové vrstvy.  Rozpoznat rozdíl mezi deskami PIR může být pro stavební firmy docela oříšek. Výrobci totiž nenabízejí totožné technické listy. Problém však může tkvít i v nejasných montážních návodech. K mání jsou různé technologie a návrh střechy může být současně pro méně zkušené montéry problém.

Při realizaci se většina investorů dívá především na náklady. Cena pokládky se ale na konci procesu dost odlišuje. Taková, co na počátku vypadá levně, je ve skutečnosti velmi drahá. Dle ceníku je vidět, že mezi nejlevnější patří izolační desky bez integrovaných dodatečných úprav. Důležité je mít na paměti, že velkorozměrové desky o formátu 2,4 x 1,2 m nebo i menší nutné na střechu manuálně rozmístit. Zmiňovaný formát je však pro manuální zacházení příliš rozměrný a tak je potřeba alespoň dvou lidí.

Pokud zvažujete pokládku vlastní, velmi prakticky se pracuje s deskami s integrovanou pojistnou hydroizolací. Během jednoho procesu je možné desku zajistit proti zatečení a přidělat kontralatí 4 metry dlouho kolmým vrutem nejprve na začátku, poté po každém třetím metru.

Zdali máte desky položené, je důležité na ně rozvinout pojistnou hydroizolaci o šíři 1,5 metru, které poté musíte přichytit k izolačním deskám. Celkový efekt je dobrý, nicméně jde o velmi pracnou metodu pokládky.

BlogPublikováno 12.12.2016

Fotogalerie

Správné zateplení střechySprávné zateplení střechySprávné zateplení střechy

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZŠ Zeleneč a tělocvična

ZŠ Zeleneč a tělocvična

Kapacitně nedostačující areál Základní školy Zeleneč jsme rozšířili o novou budovu pro žáky 2. stupně, ve které se nachází devět učeben a nová tělocvična. Stavbu jsme tunelem napojili na stávající budovu, aby se žáci mohli pohybovat po celém areálu školy suchou nohou.…