English

Vyberte do interiéru správné barvy

Holé bílé stěny, to by byla hrozná nuda. Toužíte po pestřejším bydlení? Vybarvěte interiér vašeho bytu či domu barvami, které se vám líbí. Ovšem pozor. Fantazie má své meze. Některé barvy se do různých místností moc nehodí. Jak si tedy vytvořit barevný domov, aby vás po čase nezačal otravovat? Přečtěte si pár tipů.

Vyberte do interiéru správné barvy

 

Zelená do kuchyně nepatří

A víte proč? Velká zelená plocha u jídelního stolu by se totiž mohla odrážet na potravinách a například maso by tak mohlo podvědomě vypadat zkaženě. Stejně tak příliš nepodpoří váš apetit jiné studené barvy. S těmi tedy opatrně, abyste si místo příjemné hostiny nepřipadali jako na operačním sále.

V kuchyni naopak nic nezkazíte jemnějšími odstíny červené či oranžové. Obě podporují chuť k jídlu i komunikaci. Na hezké večeře v kruhu rodiny ideální.

Kuchyň

Jemné oranžové detaily – do kuchyně ideální.

Jaké barvy vybrat do ložnice?

Tady záleží především na vašem vkusu. Pokud je pro vás ložnice synonymum klidu, odpočinku a harmonie, volte jemnější odstíny modré, zelené či fialové. Mají uklidňující účinek a navíc také subjektivně tlumí vnímání hluku.

To ovšem platí pro tu variantu, že v ložnici chcete hlavně spát. Pokud je pro vás ložnice především místem vášně, váš výběr bude asi zcela jiný. Symbolem ohně, energie a erotiky je samozřejmě červená barva.

Ložnice

Jemná modrá má v ložnici uklidňující účinek.

Nebojte se netradičních barev

Toužíte po originálním bydlení? Vyjádřete svou osobnost pomocí barev. Co třeba taková růžová? Její jemné odstíny by mohli schválit i muži. Dokáže interiér příjemně zútulnit a opticky zvětšit.

Stejné účinky má i správně použitá hnědá barva, samozřejmě v některém ze světlejších odstínů. Nebo byste raději zvolili nějaký životabudič? Žlutá barva vás spolehlivě zaktivizuje. A co smuteční černá? Když ji použijete s citem, může paradoxně rozsvítit všechny ostatní použité barvy v místnosti.

Obývák

S výraznými barvami a vzory zacházejte opatrně.

Jak barvy kombinovat?

Máte v hlavě spoustu neotřelých barev a kombinací? Promyslete je pečlivě. Při kombinaci barev je třeba držet se několika zásad:

  • Nedržte se trendů, ale vlastních promyšlených návrhů.
  • Pozor na tmavé barvy – opticky zmenšují prostor.
  • Velké plochy proto natřete neutrálnějšími odstíny.
  • Méně je více – v místnosti nekombinujte více než 3 barvy.
  • Vždy je lepší, když je podlaha tmavší než stěny.
  • Na strop nikdy nevolte tmavé barvy – brzy by vám připadalo, že vám spadne na hlavu.

Vybírejte hlavně podle sebe

Současné trendy a doporučení jsou hezká věc. Důležité však je, abyste se doma cítili dobře především vy sami. Proto vybírejte barvy s citem, ale hlavně podle svého uvážení. Inspiraci pro svůj interiér můžete načerpat třeba i v pestrých kancelářích.

Neméně důležité je však zabít nudu i co se týče exteriéru. Mrkněte se na naše realizované stavby, kde se nám to daří. Hledáte ideální řešení pro svůj stavební projekt? Kontaktujte nás a svěřte nám ho. Postaráme se o něj se vší péčí.

 

zdroj fotek: unsplash.com

 

BlogPublikováno 7.11.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZŠ Zeleneč a tělocvična

ZŠ Zeleneč a tělocvična

Kapacitně nedostačující areál Základní školy Zeleneč jsme rozšířili o novou budovu pro žáky 2. stupně, ve které se nachází devět učeben a nová tělocvična. Stavbu jsme tunelem napojili na stávající budovu, aby se žáci mohli pohybovat po celém areálu školy suchou nohou.…