English

Vyberte si domů správné interiérové dveře

Dveře rozdělují místnosti, otevírají prostor a mají zásadní vliv na interiér vašeho domova. Proto je potřeba při jejich výběru postupovat opravdu obezřetně. Zjistěte, podle jakých kritérií vybírat, aby dveře u vás doma hezky vypadaly a zároveň dobře plnily svou funkci.

Vyberte si domů správné interiérové dveře

Levé či pravé?

Asi nejdůležitější faktor je strana otevírání dveří. Jenže které jsou pravé a které levé? Zjistíte to velice jednoduše. Postavíte se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k vám a pak už se jen podíváte, zda jsou panty z vašeho pohledu vlevo či vpravo. Jsou-li vpravo, dveře jsou pravé a naopak.

Interiérové dveře mohou být výrazným designovým prvkem.

Otočné nebo posuvné?

Otočné dveře jsou klasikou, visí na pantech a otevírají se doleva či doprava. Zajímavou alternativou však mohou být dveře posuvné, a to jak na zdi, tak do pouzdra. S touto možností je však třeba počítat už při samotné stavbě. Výhody posuvných dveří jsou zřejmé – šetří prostor, snadno se otevírají a jsou příjemným designovým doplňkem.

A co design?

Hezkým designovým prvkem však mohou být i klasické otočné dveře. Pryč jsou časy, kdy dveře do koupelny s prosklenými výřezy byly naprostým tabu. Nápadům se meze nekladou a nabídka nejrůznějších variant dveří je velmi rozmanitá.

V domácnostech se objevují dveře s tištěnými motivy na skle, různé dekory dřeva nebo třeba celoskleněné dveře. Zásadní je však sladit barvu dveří a zárubní s barvou podlahy. Samozřejmě je třeba brát v potaz charakter místnosti, v jaké dveře budou, a podle toho zvolit vhodný materiál.

Jaký zvolit materiál?

Do koupelny nevolte nic, co by se mohlo potýkat s vlhkostí. Stejně tak vybírejte odolnější povrchové úpravy, pokud jde například o dveře do dílny, nebo pokud máte doma škrábavého mazlíčka.

Dveře by měly ladit s celým interiérem.

Materiálů využívaných pro povrch dveří je dnes už celá řada. Od nepřepracovaného masivu přes HDF desky a dýhu po lakované povrchy. Abyste vybrali správně, zeptejte se vždy raději specialistů či rovnou na prodejně, kde dveře vybíráte.

Anebo svěřte profesionálům celý váš projekt. Najdeme pro vás to nejlepší řešení, ozvěte se nám.

zdroj fotek: unsplash.com

BlogPublikováno 19.7.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceMěstská knihovna Šumperk

Městská knihovna Šumperk

Novou knihovnu a prostory pro kulturní akce jsme nedávno vybudovali v Šumperku. Třípodlažní budova ze 30. let 20. století, kde dříve sídlila mateřská, základní a střední škola, se dočkala kompletní rekonstrukce. Nyní bude prostory využívat jak městská knihovna, tak…