English

Využijte sluneční energii – ulevíte peněžence i přírodě

Je léto, sluníčko svítí, tak jej využijte nejen pro opalování. Sluneční energie je jedním ze základních alternativních zdrojů elektřiny a tepla. Poznejte základní výhody sluneční energie, díky kterým její obliba stále stoupá.

Využijte sluneční energii – ulevíte peněžence i přírodě

#1 Ušetříte

Sluneční záření nic nestojí. Investicí jsou tak jen solární panely, které paprsky dopadající například na vaši střechu přeměňují na teplo či elektřinu. Cena solárních panelů navíc klesá a výrobci zvyšují jejich účinnost. Oproti tomu ceny energií stále rostou.

Ekonomická návratnost takového projektu je logicky tím rychlejší, čím více sluneční energie využijete. Nové instalace solárních panelů navíc podporuje stát nejrůznějšími dotacemi, třeba na některý z programů dosáhnete i vy.

#2 Chráníte životní prostředí

Využitím sluneční energie prospíváte přírodě. Jde totiž o zřejmě nejšetrnější způsob získání energie. Jedná se o obnovitelný zdroj, kterého bude dostatek ještě miliardy let. Jeho využití navíc nezpůsobuje žádné znečištění. Určité emise vznikají pouze při výrobě samotných solárních panelů, což je však zanedbatelné ve srovnání s emisemi z produkce energie z fosilních paliv.

A drone shot of solar panels on a green lawn

Využitím sluneční energie chráníte životní prostředí.

#3 Nemusíte se moc starat

Instalace solárních panelů není nic obtížného. Abyste však měli jistotu, že vám je první pořádný poryv větru nepoškodí, je lepší se obrátit na odborníky. Vhodné je zvolit jihozápadní stranu střechy, abyste využili energii zapadajícího Slunce na maximum. Kromě pravidelných servisních prohlídek se pak o panel nemusíte starat. Fotovoltaické technologie se stávají přirozenou součástí střešní krytiny u čím dál většího počtu domů.

#4 Poznejte další výhody

Co dalšího vám přinese částečný přechod na sluneční energii?

  • Zařízení neprodukuje žádný hluk.
  • Solární panely díky využití difuzního světla fungují i v zimě a při zatažené obloze.
  • Vlastní zdroj vás dělá méně závislými na dodavateli energie.
  • Solární panely mají velmi nízkou poruchovost a vydrží desítky let.

Pokud patříte mezi skutečné nadšence, kteří se zajímají o ekologii a energetickou účinnost, můžete uvažovat i o tzv. pasivním bydlení. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli stavbu či stavební úpravu, neváhejte se nám ozvat. Vymyslíme pro vás ideální řešení.

Zdroj fotografie: unsplash.com

BlogPublikováno 26.7.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Rekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Znovuotevření se dočkala Základní umělecká škola v Uherském Hradišti. Zrekonstruované prostory nabízejí individuální i skupinové učebny, koncertní sál či nový dvůr. V budově z 19. století, která musela být kvůli špatnému technickému stavu v minulosti uzavřena, jsme…