English

Wachal ve světě – od Slovenska po USA

Co mají společného rekonstrukce Bratislavského hradu a zastupitelských úřadů ČR v mnoha zemích světa? Za jejich realizací stojí stavební firma VW Wachal.

Wachal ve světě – od Slovenska po USA

Když v roce 1991 naše společnost VW Wachal vznikala, nemohli jsme tušit, kde všude v budoucnu zanecháme otisk své práce. Od počátku působení jsme získali řadu příležitostí podílet se na realizaci významných staveb nejen v České republice, ale také ve světě. Naše stavby a rekonstrukce tak najdete například na Slovensku, v Rumunsku, Finsku či v USA.

Rekonstrukce Bratislavského hradu

Rekonstrukce jedné z nejvýznamnějších bratislavských památek probíhají již od roku 2008. V současné době se uskutečňuje závěrečná fáze rekonstrukce Bratislavského hradu, která byla svěřena do našich rukou. Máme velkou radost, že se můžeme podílet na stavebních úpravách budov, které mají velký význam pro celý slovenský stát.

Stavba se týká celkem 9 stavebních celků Bratislavského hradu, přičemž největší je budova na tzv. severních hradbách. Při rekonstrukci severních hradeb vzniknou nová reprezentační místa pro předsedy poslaneckých klubů i pro slovenský parlament.

Bytové i nebytové stavby na Slovensku

S prováděním rekonstrukcí a výstaveb bytových i nebytových objektů máme na Slovensku mnohaleté zkušenosti. V roce 2003 jsme například v obci Vrádište v Trnavském kraji realizovali novostavbu 16 bytových jednotek, které zaujmou svým architektonickým řešením i zasazením do okolního prostředí.

Na Slovensku spolupracujeme i s místním firmami, které se na nás obrací v případě zájmu o výstavbu průmyslových objektů. Příkladem je společnost INA KYSUCE a.s., pro kterou jsme v Kysuckém Novém Městě postavili výrobní závod IWK.

Rekonstrukce zastupitelských úřadů po celém světě

Naše stavby a rekonstrukce jsou ale k vidění i mnohem dál než na Slovensku. V minulosti jsme získali hned několik příležitostí podílet se na rekonstrukci zastupitelských úřadů v cizích zemích. Jsme rádi, že jsme přispěli k modernizaci budov, které slouží k reprezentativním účelům a podílí se na budování vztahů s významnými partnerskými státy.

V roce 2001 jsme rekonstruovali Zastupitelský úřad ČR v Bukurešti, kde jsme měli příležitost opravit a zmodernizovat tamní budovu včetně kancelářských prostor a sociálního zařízení. V roce 2002 jsme uskutečnili hned 2 rekonstrukce na zastupitelských úřadech. V Tunisu jsme zhotovili rekonstrukci rezidence velvyslance ČR, v americkém Washingtonu jsme pak pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR zhotovili rekonstrukci rezidence Zastupitelského úřadu. O dva roky později jsme díky spolehlivosti a kvalitnímu zpracování zakázek získali příležitost k rekonstruování zastupitelství v Helsinkách.

Věříme, že své know-how a zkušenosti budeme uplatňovat i v následujících letech. Rádi se budeme podílet na dalších významných stavbách a rekonstrukcích nejen v České republice, ale také v zahraničí. Ať už plánujete realizaci bytových domů, průmyslových staveb či významných veřejných budov a památek, ozvěte se nám.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

BlogPublikováno 24.4.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Rekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Zbrusu nového aquaparku se se začátkem roku 2020 dočkali obyvatele Rakovníku. Místní plavecký areál byl v dlouhodobě nevyhovujícím technickém stavu. V průběhu posledních dvou let proto prošel kompletní rekonstrukcí a dostavbou. Změnili jsme dispozice, dostavěli…