English

Základní školy v Českém Brodě dostanou novou kuchyň a jídelnu

Žáci základních škol v Českém Brodě se již v příštím roce mohou těšit na jídla ze zbrusu nového gastro zařízení. To vznikne rekonstrukcí stávající dvoupatrové budovy v areálu českobrodské nemocnice na Bezručově ulici, která obsáhne novou kuchyni, ale i jídelnu. Rekonstrukci provede společnost VW WACHAL. Na zakázce za 75,7 milionů korun je hlavním investorem město Český Brod, které stavbu financuje z dotace Ministerstva financí ČR.

V současné době žáci z českobrodských základních škol chodí na obědy buď do jídelny při škole na ulici Žitomířská, nebo právě do jídelny na Bezručově ulici. Kapacitně již tyto dva provozy pro všechny žáky nestačí, a proto projde jídelna na Bezručově ulici kompletní rekonstrukcí. Díky nové kuchyni bude možné uvařit až 1300 jídel denně a zařízení bude splňovat nejmodernější hygienické a provozní předpisy.

„V současném stavu provoz nemůže plnit nároky, které jsou na něj kladeny. I přes dílčí investice v minulosti bohužel neodpovídá moderním standardům,“ říká Ondřej Wachal, ekonomicko-provozní ředitel firmy VW WACHAL. Při rekonstrukci stavaři nahradí nejen zastaralé zařízení kuchyně, ale pustí se i do samotné budovy, která je již dlouhou dobu v nevyhovujícím stavu. „Počítáme například se zbouráním stropu mezi patry a zbudováním nového, na každém podlaží pak vznikne nová jídelna,“ doplňuje Wachal. Práce budou zahájeny 20. srpna, hotovo bude na podzim příštího roku.

„Rekonstrukce jídelny a zbudování kuchyně má pro město obrovský význam, protože tím vyřešíme stravovací kapacity pro základní školy na celou řadu let dopředu. V současné době už jsme museli pro žáky jídla dovážet z okolí, což nám dlouhodobě nevyhovuje,“ říká Jakub Nekolný, starosta Českého Brodu. Podle něj do budoucna může nová kuchyně sloužit pro přípravu jídel i do mateřských školek, popřípadě domova pro seniory.

Pro médiaPublikováno 13.8.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

Přístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

V posledních dvou letech jsme se věnovali projektu přístavby a rekonstrukce kulturní památky v Třebíči. V severovýchodní části města, v areálu bývalého kapucínského kláštera, totiž dnes sídlí katolické gymnázium, které nemělo zcela vyhovující podmínky a svěřilo nám…