English

4 způsoby jak snížit množství nehod na staveništi

Kvalitní vybavení, školení a trénink jde výrazně směrem k zajištění větší bezpečnosti dělníků na staveništi a snižování míry nehodovosti. To ale není vše. To jak pracovníci intereagují mezi sebou hraje také významnou roli.

4 způsoby jak snížit množství nehod na staveništi

Kvalitní vybavení, školení a trénink jde výrazně směrem k zajištění větší bezpečnosti dělníků na staveništi a snižování míry nehodovosti. To ale není vše. To jak pracovníci intereagují mezi sebou hraje také významnou roli.

Důkladné školení

Každý pracovník, bez ohledu na jeho zkušenosti a předchozí výcvik, musí být před zahájením prací řádně proškolen. I sebevíc zkušený pracovník se má stále co učit a těžit tak z nově získaných informací.

Cílem je vytvořit školicí kurz stojící na tréninkových videí. Důležité je také držet krok s vývojem bezpečnostních postupů aktualizovat kurz dle potřeby.

Větší povědomí zvyšuje bezpečnost stavebních dělníků. Proto by měly být před zahájením prací včas uvědomění o rizicích vyskytujících se na pracovišti.

Vhodné zařízení

Použití nesprávného zařízení může mít fatální následky. Stěžejní je poskytnout pracovníkům bezpečnostní zařízení a nástroje, které se ideálně hodí pro místo výkonu jejich činnosti.  Mějte na paměti neustálé udržování pracovních nástrojů, aby se zamezilo nehodám způsobeným náhlými poruchami. Zaměřte se také na své zaměstnance a na jejich potřeby.

Otevřená komunikace

Překvapení a dezinformace jsou nejčastějšími příčinami nehod. Dostatečná komunikace může těmto situacím zabránit. Proto je vhodné informovat pracovníky před zahájením prací o celkovém harmonogramu daného dne.  V průběhu dne by měli mít zaměstnanci možnost komunikovat mezi sebou i na delší vzdálenosti, je tedy stěžejní vybavit vhodným zařízením.

Přísná kontrola

Pracovníci jsou během dne soustředění na výkon své činnosti, proto je pro ně velmi jednoduché ztratit přehled o tom, co se děje jinde.  Pokud je pracovník unavený nebo pod časovým tlakem, může mít tendenci obejít bezpečnostní opatření. To je důvodem pro kvalifikovaného, bdělého vedoucího, který je schopen udržet si přehled o všech zaměstnancích za jakékoliv situace.

BlogPublikováno 10.10.2016

Fotogalerie

4 způsoby jak snížit množství nehod na staveništi4 způsoby jak snížit množství nehod na staveništi4 způsoby jak snížit množství nehod na staveništi

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Rekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Znovuotevření se dočkala Základní umělecká škola v Uherském Hradišti. Zrekonstruované prostory nabízejí individuální i skupinové učebny, koncertní sál či nový dvůr. V budově z 19. století, která musela být kvůli špatnému technickému stavu v minulosti uzavřena, jsme…