English

Poznejte dávnou historii Velké Moravy. Navštivte Slovanské hradiště Mikulčice

Slovanské hradiště Mikulčice – místo, kde se začaly rodit české i slovenské národní dějiny. Navštivte stálé expozice i vyhlídkovou věž v Návštěvnickém centru.

Poznejte dávnou historii Velké Moravy. Navštivte Slovanské hradiště Mikulčice

Slovanské hradiště Mikulčice se rozkládá na ploše 10 hektarů a je nejrozsáhlejším slovanským archeologickým nalezištěm v republice. Návštěvu lokality chráněné jako národní kulturní památka by si neměl nechat ujít nikdo, koho zajímá dávná historie Velké Moravy. V roce 2015 vzniklo v areálu nové Návštěvnické centrum, které rozšiřuje expoziční, výstavní a další prostory. Na první pohled zaujme netradiční architekturou a 30 metrů vysokou vyhlídkovou věží.

Po stopách významného centra Velkomoravské říše

Slovanské hradiště v Mikulčicích je významnou připomínkou místa, kde se začaly rodit české i slovenské národní dějiny. Při návštěvě hradiště najdete na pěším návštěvnickém okruhu základy 10 kamenných kostelů i jedné světské stavby. V areálu se nachází dva pavilony, v nichž je umístěno několik stálých i dočasných expozic. Pavilon II – Kostel láká na moderní expozici mikulčického památníku Staré a Velké Moravy s vystavenými originálními negativy základů prvních objevených mikulčických kostelů. V roce 2015 pak byl zprovozněn zcela nový Pavilon I – Návštěvnické centrum, v kterém se kromě expozice nachází i výstavní galerie.

Pohled na velkomoravské hradiště z ptačí perspektivy

Chcete si vychutnat pohled na rozlehlé slovanské hradiště? Pak po schodech vystoupejte na 30metrovou vyhlídkovou věž umístěnou v prostorách Návštěvnického centra. Věž byla postavena společně s moderní budovou, která nahradila původní a již nevyhovující Pavilon I. Výstavbu reprezentativního Návštěvnického centra zajistila naše stavební firma VW Wachal. Vznikl tak dvoupatrový objekt, který svým dispozičním řešením vychází z požadavků na moderní muzejní a výstavní prostory.

Výstavní prostory, přednáškový sál i zázemí pro návštěvníky

Nový objekt Návštěvnického centra Slovanského hradiště Mikulčice vyniká rozsáhlými výstavními prostory, stejně tak i velkým přednáškovým sálem s profesionální audiovizuální a osvětlovací technikou. V centrální části objektu se nachází Experimentárium, v jehož prostorách se uskutečňují doplňkové návštěvnické aktivity. V horním podlaží je administrativní zázemí, které je oddělené od návštěvnické části. V přízemí Návštěvnického centra samozřejmě najdete i pokladny, šatny, toalety a prostornou vstupní halu.

Malá galerie láká na příležitostné výstavy

V recepci Návštěvnického centra Slovanské hradiště je umístěna Malá galerie, v níž si můžete prohlédnout příležitostné výstavy kreseb a fotografií. Na tvorbě vystavovaných uměleckých děl se podílí zejména rodáci a přátelé Mikulčic. Pokud se zajímáte o historii Velké Moravy, navštivte samotnou recepci Návštěvnického centra, kde si zakoupíte odbornou i populárně-naučnou literaturu s místní archeologickou tématikou.

Realizace nového objektu přinesla nebývalé rozšíření možností pro návštěvníky a podpořila rozvoj stávajících expozičních i výstavních prostorů Slovanského hradiště Mikulčice. Chcete-li se dozvědět více informací o procesu výstavby či architektonickém řešení, prohlédněte si referenci Návštěvnického centra. Rekonstrukcím a výstavbám budov pro školství i jiná odvětví se věnujeme dlouhodobě a rádi pomůžeme s realizací stavebních prací i ve vašem městě.

 

Zdroj fotografií: VW Wachal

BlogPublikováno 13.9.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceKCK CYKLOSPORT – MODE s.r.o.

KCK CYKLOSPORT – MODE s.r.o.

Dokončili jsme stavební práce na areálu KCK CYKLOSPORT - MODE s.r.o. Postarali jsme se zde o vybudování nové administrativní budovy a skladové haly.