English

Zvládáme i hotely: Hotel Rajka ve Valašském Meziříčí

Restaurace a hotel Rajka ve Valašském Meziříčí patří k nově vybudovaným ubytovacím zařízením. Výstavbu moderního hotelu zajistila stavební firma Wachal.

Zvládáme i hotely: Hotel Rajka ve Valašském Meziříčí

V průběhu let se naše stavební firma Wachal podílela na výstavbě a rekonstrukcích staveb různého zaměření. Máme za sebou projekty pro oblasti školství, zdravotnictví, administrativy i stavby komerčního zaměření. Patří sem i realizace a rekonstrukce hotelů, lázeňských resortů či sportovních areálů. Minulý rok jsme úspěšně dokončili rekonstrukci areálu Rajka ve Valašském Meziříčí. K restauraci tak nově přibyl i hotel s kapacitou téměř 70 hostů.

Restaurace z 90. let si žádala rekonstrukci

Areál Rajka ve Valašském Meziříčí vznikl už v průběhu 80. let, kdy sloužil jako dům služeb. Přibližně o deset let později se objekt proměnil v restauraci, která na stejném místě zůstala dodnes. Potenciál stavby však zůstal nevyužitý až do loňského roku. Tehdy jsme byli přizváni ke kompletní rekonstrukci restaurace s cílem rozšířit ji o novou nástavbu, která poslouží jako hotel odpovídající evropským standardům. K architektonickým skvostům města Valašské Meziříčí tak nově přibyl čtyřhvězdičkový hotel s rozšířenými prostory oblíbené restaurace.

Moderní ubytování pro turisty i obchodníky

Rekonstrukce areálu Rajka ve Valašském Meziříčí zahrnovala kromě rozšíření dosavadního zázemí restaurace i vybudování nových prostorů pro hotel. Díky přístavbě nové části a nástavbě jednoho podlaží jsme vytvořili velké ubytovací prostory, které pojmou takřka 70 hostů. V obou částech hotelu se nyní nachází celkem 30 dvoulůžkových a 2 čtyřlůžkové pokoje. Nechybí ani 3 luxusní apartmány pro náročnější klientelu.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a kvalitním nábytkem vyrobeným na míru. Pokoje jsme na přání zadavatele zhotovili v jednoduchém funkčním stylu, který navazuje na moderní pojetí celé stavby. Hotelové pokoje dnes slouží pro ubytování turistů a obchodníků na cestách. K dispozici je i plně vybavená konferenční místnost pro 16 osob.

Design promyšlený do posledního detailu

Restaurace a hotel Rajka ve Valašském Meziříčí je skvělým příkladem moderní stavby zdůrazňující detail. Zajímavým architektonickým prvkem hotelu jsou například nerezová zábradlí s prosklenými výplněmi. Obzvláště reprezentativně pak působí recepce hotelu, která je doplněná o honosný velkoformátový obklad.

Při realizaci hotelu jsme čerpali z předchozích zkušeností

Rekonstrukce restaurace a hotelu Rajka vyžadovala individuální přístup a uplatnění specifických technologických postupů. Při realizaci hotelového komplexu jsme čerpali z mnoha předchozích zkušeností z výstavby komerčních, hotelových a lázeňských objektů. Už v roce 2006 jsme provedli rozsáhlou modernizaci Sporthotelu Kurzovní na Pradědu. O tři roky později jsme pak na východním okraji města Lázně Bělohrad vybudovali nový lázeňský resort. Ten svým architektonickým pojetím na první pohled evokuje hotelový charakter moderní lázeňské budovy. 

Plánujete i vy rekonstrukci nebo výstavbu nového hotelového komplexu, lázeňského resortu či jiné komerční stavby? Ozvěte se nám, naše mnohaleté zkušenosti rádi uplatníme i při realizaci vašich projektů.

 

Zdroj fotografií: Wachal

BlogPublikováno 28.7.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceLázeňský resort Strom života v Bělohradě pro Anenské slatinné lázně a.s.

Lázeňský resort Strom života v Bělohradě pro Anenské slatinné lázně a.s.

Projektovaná stavba nového lázeňského komplexu je umístěna na východním okraji města Lázně Bělohrad ve směru Brtev a rybník Pardoubek. Území bylo původně částečně zastavěné dvoupatrovým objektem penzionu Pardoubek. Zbývající část pozemku je převážně zatravněná se…