English

Zvládáme i hotely: Hotel Rajka ve Valašském Meziříčí

Restaurace a hotel Rajka ve Valašském Meziříčí patří k nově vybudovaným ubytovacím zařízením. Výstavbu moderního hotelu zajistila stavební firma Wachal.

Zvládáme i hotely: Hotel Rajka ve Valašském Meziříčí

V průběhu let se naše stavební firma Wachal podílela na výstavbě a rekonstrukcích staveb různého zaměření. Máme za sebou projekty pro oblasti školství, zdravotnictví, administrativy i stavby komerčního zaměření. Patří sem i realizace a rekonstrukce hotelů, lázeňských resortů či sportovních areálů. Minulý rok jsme úspěšně dokončili rekonstrukci areálu Rajka ve Valašském Meziříčí. K restauraci tak nově přibyl i hotel s kapacitou téměř 70 hostů.

Restaurace z 90. let si žádala rekonstrukci

Areál Rajka ve Valašském Meziříčí vznikl už v průběhu 80. let, kdy sloužil jako dům služeb. Přibližně o deset let později se objekt proměnil v restauraci, která na stejném místě zůstala dodnes. Potenciál stavby však zůstal nevyužitý až do loňského roku. Tehdy jsme byli přizváni ke kompletní rekonstrukci restaurace s cílem rozšířit ji o novou nástavbu, která poslouží jako hotel odpovídající evropským standardům. K architektonickým skvostům města Valašské Meziříčí tak nově přibyl čtyřhvězdičkový hotel s rozšířenými prostory oblíbené restaurace.

Moderní ubytování pro turisty i obchodníky

Rekonstrukce areálu Rajka ve Valašském Meziříčí zahrnovala kromě rozšíření dosavadního zázemí restaurace i vybudování nových prostorů pro hotel. Díky přístavbě nové části a nástavbě jednoho podlaží jsme vytvořili velké ubytovací prostory, které pojmou takřka 70 hostů. V obou částech hotelu se nyní nachází celkem 30 dvoulůžkových a 2 čtyřlůžkové pokoje. Nechybí ani 3 luxusní apartmány pro náročnější klientelu.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a kvalitním nábytkem vyrobeným na míru. Pokoje jsme na přání zadavatele zhotovili v jednoduchém funkčním stylu, který navazuje na moderní pojetí celé stavby. Hotelové pokoje dnes slouží pro ubytování turistů a obchodníků na cestách. K dispozici je i plně vybavená konferenční místnost pro 16 osob.

Design promyšlený do posledního detailu

Restaurace a hotel Rajka ve Valašském Meziříčí je skvělým příkladem moderní stavby zdůrazňující detail. Zajímavým architektonickým prvkem hotelu jsou například nerezová zábradlí s prosklenými výplněmi. Obzvláště reprezentativně pak působí recepce hotelu, která je doplněná o honosný velkoformátový obklad.

Při realizaci hotelu jsme čerpali z předchozích zkušeností

Rekonstrukce restaurace a hotelu Rajka vyžadovala individuální přístup a uplatnění specifických technologických postupů. Při realizaci hotelového komplexu jsme čerpali z mnoha předchozích zkušeností z výstavby komerčních, hotelových a lázeňských objektů. Už v roce 2006 jsme provedli rozsáhlou modernizaci Sporthotelu Kurzovní na Pradědu. O tři roky později jsme pak na východním okraji města Lázně Bělohrad vybudovali nový lázeňský resort. Ten svým architektonickým pojetím na první pohled evokuje hotelový charakter moderní lázeňské budovy. 

Plánujete i vy rekonstrukci nebo výstavbu nového hotelového komplexu, lázeňského resortu či jiné komerční stavby? Ozvěte se nám, naše mnohaleté zkušenosti rádi uplatníme i při realizaci vašich projektů.

 

Zdroj fotografií: Wachal

BlogPublikováno 28.7.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…