English

Rekonstrukce nemocnic – specifické projekty, které dávají smysl

Rekonstrukce zdravotnických zařízení vyžadují pečlivý a specifický přístup. Své o tom ví stavební firma VW Wachal, která se na rekonstrukce nemocnic zaměřuje.

Rekonstrukce nemocnic – specifické projekty, které dávají smysl

Rekonstrukce zdravotnických zařízení vyžadují pečlivý a specifický přístup. Musí být realizovány s ohledem na dodržování přísných norem, současně musí vytvářet příjemné profesionální zázemí pro hospitalizaci pacientů i práci personálu.

Již řadu let se naše stavební firma VW Wachal zaměřuje na výstavby a rekonstrukce nemocnic po celé republice. Máme radost, že významným způsobem přispíváme k rozvoji kvalitního zdravotnictví a podporujeme realizaci nemocnic vysokého evropského standardu.

Rekonstrukce operačních sálů IKEM

V roce 2017 se Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Krči dočkal dvou nových operačních sálů. Provedli jsme kompletní modernizaci operačních sálů, která přispěla ke zlepšení provozních podmínek i kvality prostředí. Přestavbu jsme řešili montovanými kovovými příčkami a kovovými obklady. Rekonstrukce odpovídá těm nejvyšším standardům a potřebám provozu špičkového zdravotnického pracoviště.

Pro IKEM jsme však nepracovali poprvé. Už v roce 2016 jsme dokončili úpravu a výstavbu dalších operačních sálů. Navíc jsme vybudovali nové laboratoře, které jsou zaměřeny na léčbu komplikací způsobených diabetem. Díky precizně připravenému harmonogramu všech prací jsme prostory Institutu klinické a experimentální medicíny předali už za 100 dní.

Rekonstrukce nemocnice v Kroměříži

V Kroměřížské nemocnici vznikla nová protialkoholní záchytná stanice, která se nachází v jihovýchodní části rozsáhlého areálu. Námi realizovaná rekonstrukce nemocnice v Kroměříži se týkala zejména vnitřního uspořádání záchytné stanice. Ta má samostatný vstup navazující na přijímací pokoj. Obsahuje také 4 boxy, které slouží jako odlukové místnosti. Klienti jsou zde umístěni ihned po převozu a jsou monitorováni kamerovým systémem.

Součástí rekonstrukce bylo zateplení budovy minerální vlnou, které přispělo ke snížení energetické náročnosti na hodnotu B. Nově rekonstruovaná stanice pojme až 7 klientů, nechybí důmyslně řešený mycí box a zázemí pro zaměstnance.

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení v Karviné

Kvalitní zázemí pro rodičky je velmi důležité pro každé gynekologicko-porodní oddělení. Proto v karvinské nemocnici Ráj proběhla rozsáhlá rekonstrukce, jejímž cílem bylo zvýšit celkový standard gynekologicko-porodního oddělení. Výrazné úpravy se dotkly především operačního sálu pro urgentní císařské řezy. Změny jsme provedli i v lůžkové části s novorozeneckým oddělením a oddělením rodiček.

Opravili jsme energetické rozvody, vybudovali moderní hygienická zařízení, vyspravili omítky či rekonstruovali výtah. Při celé realizaci projektu jsme dbali na používání atestovaných materiálů, které splňují přísné požadavky medicínského provozu.

Od roku 1991 se stavební firma VW Wachal podílela na projektech pro několik desítek zdravotnických zařízení. Realizovali jsme jejich rekonstrukce i kompletní nové výstavby. Kromě nemocnic jsme pracovali i na domovech pro seniory či osoby se zdravotním postižením. Stavby pro zdravotnictví a sociální péči tak tvoří významnou část našich referencí.

 

Zdroj fotografií: VW Wachal

BlogPublikováno 20.6.2019

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýukový areál Univerzity Pardubice

Výukový areál Univerzity Pardubice

Kampus Univerzity Pardubice, umístěný v městské části Polabiny, je připraven na nápor nových studentů. Kromě dalších učeben jsme pro ně připravili také již dlouho potřebné rozšíření parkoviště.